| FitMonkey a întrebat:

am si eu cate-va intrebari in legatura cu pariurile sportive.
joc la casa pariurilor si vreau sa pariez pe meciurile de vineri nationalele care cred eu ca sunt sigure au cote mici: franta,angila, Spania, Germania si m-am gandit sa pun total goluri sa mai ridice cota am gasit pe site total goluri 2.5 asta inseamna ca la meciul respectiv trebuie sa se inscrie intre 2si5 goluri?

Am facut o poza sa intelegeti si voi despre ce vorbesc
http://postimage.org/image/66knnx0z5/
nu inteleg de ce scrie deasupra cotelor: "SUB" si "PESTE"
daca vreau sa pun pe aceste meciuri cum scriu pe hartie?
de ex primul meci | 32908 2 | asa va trebui sa scriu?
si ultima intrebare e vreo sansa sa imi iasa biletul? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| crystygye a răspuns:

Peste 2,5 goluri = trebuie ca in meci, nr total de goluri sa fie minim 3.adica ex: scor final 1-2, 3-1, 2-1, 2-2 si asa mai departe.

sub 2, 5 goluri = trebuie ca in meci, nr total de goluri sa fie maxim 2.adica ex de scor final: 0-0, 1-0, 2-0, 1-1, etc.

| FitMonkey explică (pentru crystygye):

Peste: minim3 si maxim 5? sau de la 3in sus oricat?

| crystygye a răspuns (pentru FitMonkey):

Minim 3. pot sa fie si 20 de goluri nu conteaza.

5 răspunsuri:
| Light2408 a răspuns:

Sub 2.5 (in meci sa fie mai putin de 3 goluri, daca e 2-1 de ex. ai pierdut pariul)
Peste 2.5 (sa fie mai multe de 2, in acest caz daca e 2-1 tu cistigi)
La casels pariurilor se mai folosesc OVER (Peste) si UNDER (sub)
Pariuri cu sub si peste (in cazul tau 2.5) sunt cam riscante, daca esti incepator mai bine incearca cite 2-3 echipe pe cistig doar, sau sansa dubla(adica egal sau cistig 1x sau 2x)
Iata un site cu pariori cu experienta http://www.pronosticuri.pariuri-x.ro/
cu 1 zi 2 inainte de meci ei posteaza mai multe pariuri (+ ca isi explica alegerea) poti sa te uiti o sa te ajute, iti urez bft.

| FitMonkey explică (pentru Light2408):

Si acolo la casa de pariuri cum scriu pe hartia aia daca vreau sa pariez peste?
1234 peste? sau 2? sau cum? multumesc

| Light2408 a răspuns (pentru FitMonkey):

Eu personal deja de mult timp in ruma pariez pe net. (fac doar click pe coeficient si il pune) in cazul tau depinde si de Casa de pariuri.
In primul rind uite cum e scris, Sub si Peste sau Over si Under(in engleza)
apoi te uiti la numarul meciului respectiv( fiecare au un numar) scrii numarul; si pui Over 2.5 sau Peste 2.5 (pentru siguranta poti sa vorbesti cu persoana responsabila de la casa ca sa-ti explice detaliile. bft