| AgentKiller22 a întrebat:

Revin cu o alta intrebare legata de handball, am incercat aruncatul din saritura, insa problema ar fi, ca eu fiind dreptaci, bat pe piciorul stang, iar in aer, eu nu mai indoi si piciorul stang, ci doar pe cel drept, si asta ma incurca, asta la saritura de pe loc.Intrebarea mea este, daca incerc aceasta aruncare din saritura din alegrat, elanul ma poate ajuta sa indoi amandoua picioarele in momentul in care arunc la poarta? Funda :d, am nevoie de cineva care sa ma invete treburi din astea.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Am jucat handbal timp de 5 ani prin campionate nationale de juniori, deci pot sa spun ca am capatat o anumita experienta. Sunt surprins de intrebarea pe care ai pus-o. Pur si simplu iti iei elan, te inalti pe piciorul stang si arunci la poarta. Ce este asa greu?laughing Nu stiu despre ce indoiri vorbesti tu acolo. Pur si simplu sari si arunci. Cu timpul iti vei perfectiona aceasta tehnica, vei capata detenta si forta in brat. Nu noi aici pe TPU ar trebui sa te invatam chestiile astea, ci antrenorul vostru, asta bineinteles daca isi da si interesul. Daca e genul acela de persoana care va da o minge sa va jucati, iar el vorbeste la telefon si bea cafea si nu stiu ce mai face, atunci iti recomand sa renunti la handbal pentru ca e o pierdere de timp.

| AgentKiller22 explică (pentru AFR81):

Orice jucator, in momentul in care arunca piciorul pe care bate il indoaie putin in sus, eu nu pot sa fac treaba asta, eu indoi piciorul drept si pe ala il tin nemiscat, asa drept. La asta ma refer, si da, profesorul e de genul ala.

1 răspuns: