| Jean_Alex_1996 a întrebat:

Salut de la ce varsta e recomandat sa iei suplimente pentru sala?

10 răspunsuri:
| GoodDay9 a răspuns:

Eu nu iti recomand nici un supliment pentru sala! Nu e mai bine sa faci sala normal, fara sa iei nimic?

| Cosmin86 a răspuns (pentru GoodDay9):

Care e problema daca ia un supliment, ca sa nu-si forteze stomacul cu prea multa mancare?

Nu toti pot manca 6 fripturi pe zi sau 30 de oua intregi / saptamana.

| j1NNNx a răspuns:

Cel mai bine e sa faci musci naturali nu artificiali. Deci fa sala normala si lasa proteinele.

P.S. daca iei proteine si alte prostii dupa ce te lasi de sala vei devenii obez happy (am prieteni)

| j1NNNx a răspuns (pentru j1NNNx):

Muschi** -> scuzati am scris in graba laughing

| Eastwood a răspuns:

Proteine poti lua de la 15-16 ani, dar steroizi nu incerca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru j1NNNx):

Proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, migdale, nuci, unele legume

Deci sa stea nemancat?

p.s. : suplimentele cu proteine tot din mancare sunt facute.

Chestia de "muschi artificiali" = exprimare de copil mic, care nu a citit o carte in viata lui si care are ZERO experienta in nutritie.

Mai documenteaza-te inainte sa dai raspunsuri COMPLET PE LANGA.

| j1NNNx a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai incet ca ma sperii. Eu i-am spus ce stiu. Nu te mai baga unde nu iti fierbe oala. Tu ai treaba cu mine sau cu el? In primul rand eu nu te-am bagat in seama asa ca vezi-ti de treaba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru j1NNNx):

Ma bag, ca e domeniul meu, unde studiez zilnic de aproape 10 ani de zile ( sport, nutritie, suplimente ).

Si legat de prietenii tai, ai vazut ca s-au ingrasat si n-ai inteles NIMIC.

Daca gandesti LOGIC ( ceea ce nu e punctul tau forte ) ai stii ca la sala arzi niste calorii, pe care cand te lasi de sala NU LE MAI ARZI si trebuie sa le SCAZI din alimentatie.

Cum prietenii tai n-au facut asta, EVIDENT ca s-au ingrasat.

p.s. : suplimentele cu proteine REPARA fibrele dupa antrenament, nu au nicio treaba cu ingrasatul.

Nu mai da RASPUNSURI TAMPITE daca nu stii NIMIC.

| j1NNNx a răspuns (pentru Cosmin86):

Aha, Bine happy

| florynmondialul a răspuns:

Cel mai indicat ar fi de la 16 ani incolo!