| GrigMatei a întrebat:

De vreo 2 saptamani am inceput sa iau n o xplode 2.0 si am inceput sa urinez mai mult si sa scad in greutate. Inainte luasem creatina cateva luni. E ceva normal?

27 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

De cand faci sala? inaltime/greutate? cate mese pe zi ai? ce contin acele mese?
eu am luat 4 luni no xplode 2.0 si nu am avut aceasta problema...produsul e excelent, dar da-mi detaliile de mai sus

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

1.80 77 kg fac sala de aprox 2 ani, 5 mese+ 2 shakeuri de monster mass, nu mai stau sa scriu ce mananc dar am mesele puse la punct. Un tovaras mi-a spus ca xplodul are rol adrogenic adica elimina apa din muschi + ca arde si grasimi

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Nu are a face. no xplode e bazat pe energie si pompare, nu contine carnitina sau alte componente ce sa influenteze arderea grasimilor. singura explicatie pe care o pot gandi este ca arzi mai multe calorii la antrenamente cu el si ai nevoie de un aport mai mare de nutrienti sa acopere deficitul asta. eu ca preworkout am incercat no xplode 2.0, jack3d, cellcore c4, hot blood, hemo rage si assault, si niciunul nu mi-a influentat greutatea (ma refer scaderea ei). cat despre urinat, faceam de o culoare oarecum...galben verzui (gen verde fluorescent), dar nu cred ca mai mult decat de obicei. aveam in schimb nevoia sa beau foarte mult (pana la 5 litri pe zi, intr-o zi de vara cu un antrenament gen brate sau o grupa mare + 2 grupe mici). ca supliment ii simti efectul in rest? tragi mai mult, esti mai concentrat, rezistenta crescuta de la el?

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Da, am mai multa forta, concentrare, e normal sa ma manance palmele si fata la 10 minute dupa ce-l beau? laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Asta nu stiu daca e ok, dar si pe mine dupa jack3d simteam furnici sub piele de la ceafa pe toata coloana...dar din cate am auzit si citit, nu e tocmai ok, iei prea mult (pareri peste pareri, mie imi placea senzatia). Daca nu scapi de senzatia ca urinezi prea mult si daca tot scazi in greutate eu recomand un nutritionist...nu e ok, nu e un supliment precum carnitina sa favorizeze arderea grasimilor. si in privinta furnicaturilor, ia mai putin (desi explozia de la sala e super, furnicaturile nu sunt tocmai ok)

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Am crezut ca e normal, oricum nu ma deranjeaza cu nimic. O sa continui sa iau si daca mai vad ca scad opresc adimistrarea si o sa iau altceva. • Muscular Endurance, Strength and Resistance to Muscular Fatigue
• Muscle Growth
• Mental Alertness and Focus
• Nitric Oxide Production, Muscle Fullness, Pumps and Vascularity
• Anaerobic Working Capacity of Muscle Tissue
• Oxygen Delivery to Muscle Tissue
• Fat-Burning
• Promotion of Electrolyte and Fluid Balance

http://www.culturism-suplimente.ro/......E-2.0.html

Acolo scrie ca arde si grasimi

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Mie nu mi s-a parut...si am luat destul timp...acum na, la fiecare om intra diferit, dar dupa 2-3 saptamani eu nu mai simteam nimic de la el la sala. invatam foarte bine cu o cupa luata, la capitolul femei face vena de pe "ahm" cat degetul mic in grosime, dar la sala nimic extraordinar. sper sa iti mearga bine cu el

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Mersi big grin Tu ai crescut in greutate cat timp ai luat?

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Eu ma apucasem de no xplode si serious mass in 2011 august gen. si pana in decembrie 2012 (spre sfarsitul lunii) am reusit sa cresc de la 50 kg la 74-75. din care sa zic ca vreo 10 kg daca erau muschi, restul grasime.dar nu mai eram aschimodie. din toata perioada aia doar 4-5 luni am luat xplode-ul, dar mi-a mers mai bine cu jack3d (pana am aflat ca are 1-3 dimetilamina care e considerat doping) si a urmat o perioada de pauza pana in august. operatii, alea alea. din noiembrie trag cu hemo rage si a mers ok.te ajuta la ultimele 2 repetari mai mult sa simti pomparea. azi e prima zi cand am incercat c4 si a mers...wow...a prea mers happy. dar dupa pauza de 8 luni am scazut la 68 (in noiembrie) si 71 am acum.nu stiu daca suplimentele sunt de vina, sau regimul alimentar si ambitia sa recapat ce am pierdut

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Despre ce operatii e vorba?

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Vorbim in privat daca vrei, deja i-am umplut postul saracului om aici cu tampenii personale happy

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

E postul meu laughing))

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Damn, am uitat rolling on the floor. ce trist, acum sunt si senil crying

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Liviu2012/12/19 07:42:58deci pe langa furnicaturi pe tot corpu urinare excesiva si nu exagerez ...cam de 8-10 ori pe zi! nu stiu daca e normal sincer sa fiu.

Uite ca mai are unu problema mea laughing) a scris acolo la comentarii la produs. si mai zice unul acolo ca furnicaturile sunt de la acidul citric

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

No, apai eu dupa fiecare serie iau o gura plina de apa...15-16 serii pe grupa, cand fac brate + antebrat 36 serii..se strica robinetul si la mine..ma usurez din 10 in 10 minute urmatoarele 4 ore dupa sala laughing.

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Inafara de c4 mai iei si altceva?

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

La micul dejun un complex de vit si minerale (nu mananc legume, si trebuie sa fac ceva sa primesc complexul de undeva). am eu o cearta morala cu legumele...fish oil (omega 3-6-9), asta mai mult pentru memorie si substantele bune pe care corpul nu le poate crea singur, dar are nevoie de ele ( si la 60 lei flaconul de 100 pastile, iau 2 pe zi... ajung destul, sa vad si rezultate ca iau de 4 zile). si dupa sala 100% gold whey standard de la ON (asta intra la corason sa mor laughing))

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Eu am luat optimen si monstermass-ul care s-a terminat azi din pacate (de fapt le-am fumat pe amandoua laughing)) si am mai ramas cu o amarata de creatina si no xplodu asta de care nu stiu ce sa zic, m-a multumit pana ieri cand am observat o scadere in greutate, sau poate mi s-a parut mie sau nu merge cantarul bine nu stiu ce sa zic ca in oglinda nu se cunoaste scaderealaughing) din ianuarie trebuie sa ma aprovizionez iar laughing)) ce zici merita sa iau animal pak?

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Tu iei si creatina si xplode? esti sanki? laughing

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Ce ar putea sa aiba? rolling on the floor)

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Daca vrei sa vizitezi doctorul, continua asa. xplode ARE creatina, iei prea multa creatina -> iti f-ti ficatul, rinichii...serios, nu fa asta, o sa regreti

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Are creatina dar nu multa... ma rog atunci n-o sa mai iau laughing)

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Stiu ca nu are multa, are oxid nitric sa faca porcaria aia mai utila...ma rog, nu stiu cum functioneaza exact componentele no xplode-ului, dar daca iei si creatina nu e bueno

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

big grin mersi de sfat, n-o sa mai iau

| JohnnyBi a răspuns (pentru GrigMatei):

Ideea e cam asa. orice bagi in gura (suna romantic) trece prin ficat la procesare. creatina la contactul cu apa se transforma in creatinina. creatinina este puternic acida, si ataca tesuturile corpului, cum in stomac nu poate ataca din cauza mucoasei ce protejeaza peretii de sucurile gastrice, face scandal mai jos, si anume in rinichi. si incepe prin a avea dureri, pe urma te faci covrig de durere si ajungi la spital. din ast motiv (fie adevarata teoria, fie partial adevarata) eu nu mai iau creatina si prefer sa ma axez pe un preworkout...desi creatina este un amino-acid, este produsa de corpul uman (luata din carne de curcan, vita), dar nu este procesata decat la un maxim de 5g/ZI, orice peste, poate fi problematic. ps. cam la fel tine si procesarea zaharului. 6g/zi poate folosi corpul uman din zahar, restul il transforma in grasime si il trimite in zona stomacului (sa fie la indemana daca are corpul nevoie de energie). cred ca asta este motivul pentru care toti intructorii zic sa te lasi de zahar ca sa slabesti

| GrigMatei explică (pentru JohnnyBi):

Acum cateva luni am avut dureri crunte de rinichi care au trecut de la sine. Stiam ca e din cauza creatinei dar tot continuam sa iau, am baut mai multa apa ca de obicei si am scapat. O sa fac o pauza de la ea. Eu am iesit, mersi mult de tot pentru toate sfaturile si parerile pe care mi le-ai dat, cand o sa mai am nevoie de vreun sfat ceva la tine apelezwinking mersi inca odata

| NDC12 a răspuns:

Nu e normal, tu mergi la sala sa cresti, nu sa scazi in greutate, nu? Sa ai cel putin 5 mese pe zi.
N.O.-Xplode este un produs foarte puternic. Fi precaut cand il folosesti alaturi de alte produse cafeinizate sau daca esti sensibili la cafeina. Contine 225 mg de cafeina per servire.
Pentru a evita insomniile, consuma produsul cu cel putin 4 ore inainte de culcare.
Contine lapte si cocos!
Daca ai vreo problema medicala cum ar fi hipertensiune, hipotensiune, probleme cu inima, glanda tiroida, ficat, anxietate, depresii, probleme post-operatorii, probleme psihice, diabet, anemie pernicioasa, probleme cu prostata, daca luati inhibior MAO sau alte medicamente. Dupa 12 saptamani de folosire, intrerupeti consumul pentru minim 4 saptamani, dupa care puteti relua servirea. Eu unul nu am consumat acest produs, dar m-am documentat putin sa vad ce se spune despre el, si cam asta e.