| Emanuelmessi a întrebat:

Salut, dacă fac sala de mai mult timp și fac o pauza 2 săptămâni scad în greutate, țin sa menționez ca nu iau proteina sau creatina

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu vei scadea in greutate daca vei manca la fel, ba chiar vei pune greutate!

| siriusblack98 a răspuns:

" dacă fac sala de mai mult timp și fac o pauza 2 săptămâni scad în greutate " vreau sa cred ca desi nu ai pus semnul intrebarii, asta ar vrea sa fie de fapt o intrebare si nu o afirmatie. In principiu nu este o regula sa scazi in greutate atata timp cat alimentatia este cea potrivita.

| SkandallKamataru a răspuns:

De ce ai face asta? E suficient doar de o zi/saptamana sa faci full body dar sa le faci la intensitate maxima, ca sa-ti pastrezi masa musculara... daca tot faci pauza, macar nu fa pauza fara sa ridici deloc.
Sau fa-le mai usor dar mai des, doar 1-2 seturi pe grupa daca nu ai timp sau mai stiu eu ce... nu luati pauza fara sa faceti deloc, e important sa mergi chiar daca faci doar 20% din intensitatea cu care faceai inainte.