Întrebare recomandată | aSSaSSinSS a întrebat:

Salut doresc sa achizitionez o placa de snowboard dar nu stiu de care sa cumpar deoarece sunt diferite marimi de la 120 cm pama la 170 cm imi puteti explica?

Răspuns Câştigător
| AxelBv a răspuns:

Placa trebuie sa iti vina pana la barbie. Deci cu ~15 cm mai mica decat intaltimea ta.

| aSSaSSinSS explică (pentru AxelBv):

Si mai am o intrebare este nevoie neaparat de boots? sau pot fofosi de ex ghete

| AxelBv a răspuns (pentru aSSaSSinSS):

Anumite ghete pot fi folosite si in loc de booti, dar nu iti recomand. Riscul de accidentare e mult mai mare.

3 răspunsuri:
| Mihai_Alin_1997 a răspuns:

Depinde cat de mare ai piciorul.