| Revolution a întrebat:

Doresc sa ma apuc si eu de sala,si as avea nevoie de niste staturi de la cineva cu experienta. As dori de asemenea un program de lucru,ce suplimente sa iau, alimentatie...cam tot ce as avea nevoie. Imi puteti spune niste forumuri sau site-uri in care cineva ma poate ajuta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Http://www.culturism.ro/......tenta.html

Uite aicea, ia doar programul de antrenament, e cel mai comun program folosit. Dupa ceva timp vei invata singur cum sa iti faci propiul program (dupa vreo 6-9 luni de sala in care si gandesti ceea ce faci). La alimentatie incearca sa renunti la ceea ce este considerat toxic, cel mai important, (cred eu) este sa renunti la mancarurile grele "de casa" cu mult ulei si multa grasime (cred ca e mult mai important pentru ca multi nu mai merg la cfk si mananca ceorbe pline cu ulei si grasime). Mananca carne (cam vreo 200-300 g pe zi) si legume, suplimente nu cred ca ai nevoie inca. Daca doresti mai multe informati intra pe site-ul bodybuilding oficial, in limba engleza ii, dar ii mai complex