| justbogd4n a întrebat:

Este bine sa merg la sala de forta la 16 ani? Mai pot creste in inaltime? am 1.75

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde de organismul fiecăruia cum se dezvoltă. Da e bine să mergi la sală de la orice vârstă normal... doar că îţi trebuie un program care îl stabileşte profesorul, dar sala nu face nimic fără să ai o alimentaţie adecvată, oricum astea le discuţi cu profesorul de la sală.

| CristianDanM a răspuns:

Dupa parerea mea alegerea e in felul urmator:daca alegi mai intai inaltimea dupa iti poti face muschii, dar daca alegi mai intai muschii nu o sa mai cresti, acum depinde si de tine daca vr sa fi inalt sau scund

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristianDanM):

"daca alegi mai intai muschii nu o sa mai cresti", poti sa argumentezi aberatia asta?

| CristianDanM a răspuns:

laughing aberatie, ei bine iau cum vrei tu dar asta e parerea mea si poate ca nu toata lumea reactioneaza la fel la sala (vorba lui evolution)asa ca daca vr sa iti argumentez precis ma refer la faptul ca atunci cand muschiul se dezvolta el se lipeste de os si de aici iti dai seama ca nu mai are cum sa creasca osul...si in cazul in care mai creste osul scade si muschiul...(asta inseamna ca te'ai dus degeaba la sala)