| Ionuț346546 a întrebat:

Salut! Este bine sau decent dacă alerg 7 km in 44 de minute?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bine este, sanatos este, dar "decent" nu are nici o relevanta in alergare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, un pace de 6min e decent

| ReddY25 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns:

Raportat la toata populația, este decent.

Raportat la oamenii care mai au treaba cu sportul, este încet. Bine era dacă în timpul ăla făceai vreo 10-11km. Decent dacă erau 8-9...cel puțin din punctul meu de vedere.

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns:

Daa, este perfect, sanatos si folositor in caz ca te urmareste vreun caine

| vladmariusbogdan a răspuns:

Este bine ca alergi, nu conteaza cat si in cat timp!
Depinde si care este obiectivul tau, daca vrei sa slabesti, daca vrei doar sa faci sport, daca intentionezi sa mergi la un concurs ceva.
Eu alerg 7-10km cu un pace de 5.20/km 5.30/km
Obiectivul meu este sa ajung sa alerg 20km cu un pace de 5min/km.
Deci este bine, ia-ti o aplicatie pentru alergare, seteaza-ti acolo obiective, ia-o ca pe o joaca si o sa vezi ca o sa fie bine.
Alegeti si o pereche de adidasi adecvata, imbracaminte adecvata si ai sa vezi ca o sa faci progrese mari.

Spor la treaba!