| AlexBmx20 a întrebat:

Salut, eu fac acasa antrenamente cel mai mult ma axez pe abdomene si flotari (ce tine de definirea corpului ca masa musculara, in restul nu intram ca nu am nevoie ) am anumite momente cand la flotari din cele mai usoare lucruri devin cele mai grele adica un timp le fac zici phoai intr-o mana, dupa mai vreau inca vreo 4 ca nu mai pot, nu schimb absolut nimic in alimentatie sau in greutate, cineva sa ma lamureasca cu asta? (poate fi o scadere de proteine din corp? ) si 2: Abdomenele pot sa le fac zilnic + flotari? sau flotari in fiecare zi iar abdomenele cu pauza? sau invers? Cum ar fi cel mai indicat? Astept Raspuns, Va rog cine cunoaste si e serios ca sa pot intelege si eu aceste 2 intrebari care ma freamata happy (SCUZE PENTRU ROMAN)!

5 răspunsuri:
| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Daca vrei exercitu fizic serios care sa le includa pe amandoua iti recomand" koreiene" e un exercitiu care include saritura in sus cu mainile ridicate si apoi rapid te culci la podea si faci o flotare! masa musculara e vizibila abia dupa 18 ani, iti spun din experienta proprie am facut sport de performata 15 ani de la 10 ani si la mine a fost la fel, eram slaba si vai de mine, si la 18 ani s-a vazut toata munca depusa de mine! fa si abdomene si flotari in seri de 20-30 fiecare 5 seri pe zi, nu uita ca adevarata numaratoare incepe abia cand esti obosit!

| Marian_Turna_1997 a răspuns:

La prima intrebare, as putea spune ca tine si relativ de alimentatie, adica inainte cu o jumatate de ora de antrenament e recomandat un fruct sau ciocolata pentru un surplus de energie, si de boosteaza mult, iar dupa pentru a pune masa musculara, dupa antrenament mananci proteine cum ar fi carne, lapte oua, si neaparat lactat baubil (ex:lapte), (sfat: carnea cea mai bogata in proteine e cea de vita ), si la intrebarea a doua e oke sa iti faci un program, lucrezi cum faci tu doar abdomen si flotari, fa luni, miercuri si vineri flotari in serii de 25 cu pauze mai mici de 2 min intre ele, si cand nu mai poti face nici un minim de 10 flootari, e gata pe ziua respectiva, si marti, joi, si sambata bagi abdomen, (eu unu recomand programul 8 min abs de pe youtube +abdomene normale si plank position) iar duminica o ai libera big grin Mult noroc! P.S. NU TE ORPI, NO PAIN, NO GAIN!

| AlexBmx20 explică (pentru Marian_Turna_1997):

Antrenamentul la abdomene il am facut singur, am folosit acel 8 min abs de pe youtube dar era prostesc, dupa un timp era inutil deci am renuntat la el pentru o varietate mai buna de exercitii, si plank il fac big grin my secret. Merci pentru raspuns happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marian_Turna_1997):

" as putea spune ca tine si relativ de alimentatie", tine 100 % de alimentatie.

Alimentatia e de vreo 20 de ori mai importanta ca exercitiilor.

Si serios, muschi si definire cu flotari si abdomene, apucati-va amandoi de sah.