| AnnAnonymous a întrebat:

Salut,fac sala de 3 zile,si pur si simplu ma omoara,nu mai rezist, nu mai am nici un chef. simt ca am nevoie de un concediu lung in care sa ma relaxez nu stiu vin foarte obosit de la sala, si de 3 zile doar dureri simt. ar trebui sa continuu sau ce e de facut?
mi-am facut abonament 3 zile pe saptamana timp de o luna, deja am facut alea 3 zile da se pare ca m-a chemat si maine, si cand ma gandeam ca o sa ma relaxez pana saptamana viitoare. totusi nu inteleg daca am facut alea 3 zile cat e abonamentul dc m-a chemat si maine?

8 răspunsuri:
| TudorMontana a răspuns:

Ok, deci tu faci sala de 3 zile si te dor toate, e perfect normal, imi aduc aminte, in prima saptamana, nu imi puteam tine bratul drept, nu ma puteam misca deloc, dupa 2 saptamani nu prea mai faci febra musculara decat daca schimbi exercitiile, ceea ce e recomandat pentru ca muschii reactioneaza diferit la late tipuri de antrenament, frate, daca te lasi dupa nici 3 zile esti sifon...

Cred ca te-a chemat ca sa iti ia bani pentru o zi stii? Nu stiu care e pretul unde mergi tu la zi...totusi sper ca te-am ajutat, si nu uita, nu renunta, apropo, nu uita sa mananci sanatos, si daca vrei, poti avea o dieta bogata in proteine: lapte, oua, CARNE... sper ca te-am ajutat!

| beebyy a răspuns:

Cel mai probabil ai facut febra musculara, se intampla cand incepi sa faci sport deodata si corpul nu este obisnuit dar o sa treaca in cateva zile.

| JohnnyBi a răspuns:

3 zile si te plangi? pai eu cu 7 ani ce ar trebui sa zic? daca esti o fetita mica si plangacioasa, lasa-te. ramai o fetita firava. daca esti barbat, pune spatele la treaba. tragi ca un barbat sau plangi ca o fetita. alegerea e a ta

| Cosmin86 a răspuns:

Nu stii sa te antrenezi...

cat dureaza la tine un antrenament? si ce faci mai exact?

| AnnAnonymous explică (pentru Cosmin86):

Dura cam 1 ora, 1 ora si cv, ieri am stat 2 ore. prima data am facut un circuit, pe urma am alergat 10 minute pe banda, am mers pe bicicleta 10 minute, ieri mi-a dat 15 minute pe banda, 10 pe bicicleta. ieri am facut piept, biceps, triceps. alaltaieri, spate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnnAnonymous):

Piept, biceps, triceps la acelasi antrenament?
2 ore?

cine naiba te-a invatat asemenea prostii?

| AnnAnonymous explică (pentru Cosmin86):

Cam asa, la sfarsit abdomene la aparat, apoi abdomene la banca, alea la banca nu le-am putut face. ca am febra musculara, apoi ala ce se ocupa de sala, cu abonamente, arata la toti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnnAnonymous):

Cel mai IDIOT antrenament posibil.

abdomenul il faci intr-o zi a lui, o data pe saptamana, nu "la sfarsit abdomene".

Si stai maxim 1 ora la antrenament ( ideal ar fi 45 de minute ), doar exercitii grele cu greutati mari, atat ( nu exercitii mega-usoare de genul "abdomene la banca" ).

apuca-te de sah