| cenumesapunaici a întrebat:

Fac sala. Si dupa antrenament iau proteine. Dupa vreo doua ore iau masa de seara. Este in regula ca dupa ce iau masa sa mai fac miscare ca sa ard calorii sau sa las corpul sa se relaxeze?

4 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Este normal dar daca te culci si faci miscare atunci trebuie sa nu faci pentru ca nu poti dormii!

| vladv26 a răspuns:

De ce sa arzi calorii? Daca vrei sa slabesti fa linistit miscare oricand. Dar cred ca ajunge antrenamentul de la sala.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca faci sala si vrei sa pui masa musculara atunci trebuie sa ai o dieta corespunzatoare si un antrenament bine pus la punct. bineinteles ca nici suplimentul nu trebuie sa lipseasca. Dar acuma depinde de tine ce urmaresti. Masa musculara sau fitness. Si ce vrei tu sa faci conform spuselor tale nu te ajuta sa pui masa doar sa te fibrezi si sa ai o conditie fizica. Dupa sala lasati corpul sa se relaxeze ca doar nu te-ai dus la sala sa stai pe facebook. te-ai dus la sala sa lucrezi niste muschi. Lasa-i sa se relaxeze si sa isi revina.

| CristiMC a răspuns:

Dacă nu-ţi influenţează somnul poţi...