| anonim_4396 a întrebat:

Salut și Crăciun Fericit! Merită „să-ți faci sală acasă",vorbesc doar de o pereche de gantere reglabile,o haltera, o banca pentru abdomene. Mă refer dacă merită să dai banii. Ofer fundă + vot!

10 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Normal ca merita.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Verisorul meu are si mai face uneori exercitii cu ele dar mai merge si la sala.
Depinde unde te ti, daca le ti afara va fi cam complicat sa le folosesti pe timp de iarna.
Gantere ar fi ok sa-ti iei restul nu prea cred, ramane alegerea ta.
Craciun fericit! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, daca ai un garaj si e gol poti sa iti faci acolo. Eu ti-as recomanda sa mergi la sala, dar poti sa iti faci si acasa, faci cum vrei.

| unknøwn a răspuns:

Parcă eşti mai motivat să alergi într-un loc unde toată lumea aleargă, decât într-un loc în care toată lumea stă jos.
Right?
Aşa e şi cu sala.
Acasă îţi sună telefonul, te caută gagica, îţi vine poştaşul... eşti distras.
La sală nu te întrerupe nimeni. Eşti acolo cu un scop. Plus că intervine şi spiritul competiţiei, când vezi acolo braţe şi piept de 10 ori mai mişto ca a tale...parcă eşti mai motivat să munceşti.
Înţelegi?!
Aşa că marş la sală şi scoate-ţi prostiile astea din cap cu _sală acasă_.
N-am văzut nici-un om care să fi făcut sală acasă şi să fi avut rezultatele unuia care a făcut sală la sală.

| NDC12 a răspuns:

Nu se merita, doar cu o pereche de gantere, o haltere, si o banca nu lucrezi toate grupele de muschi, cum le poti lucra la sala cu 100 lei / luna, deci mult mai bine e la sala, Sarbatori fericite!

| CristiMC a răspuns:

Sall craciun fericit! Se merita mai ales daca tiai cupra si o banca orinzonta pe care o poti regla sa o faci verticala si dreapta, chiar sar merita.dar nu pra ai cum sa lucrezi singur la banca. acum depinde si cum esti tu endofor... sa stii cum sa lucrezi ce sa mananci cum sa faci exercitiile corect.

| CristiMC a răspuns:

Si inca un mic amanunt dar foarte important.MUSCHI NU CRESC LA SALA ACOLO I RUPI, EI CRESC PRIN ODIHNA SI MANCARE!

| Christian826 a răspuns:

Pai depinde cat timp vrei sa faci pentru ca daca vrei sa faci pe un termen lung atunci merita dar daca nu atunci mai bine sala dar tu stii la ce vrei sa irosesti bani
craciun fericit

| CismaruMario a răspuns:

Acum,merita pentru ca toata lumea vrea sa aiba muschi!

| anonim_4396 explică (pentru CismaruMario):

Nu e vorba de asta.