| Xerxess97 a întrebat:

Salut.Imi dati si mie un antrenament pentru biceps?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni priza tip supinatie, mainile apropiate, 3 serii
flexii cu bara Z, 3 serii
flexii ciocan cu gantere, 3 serii

O data pe saptamana e suficient.

| Xerxess97 explică (pentru Cosmin86):

Chiar de la tine voriam sa primesc raspuns! Multumesc! Si daca nu am bara de tracituni? fac niste flexii de izolare pe genunchi? si daca ai putea sa imi lasi pe privat un id de mess ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xerxess97):

Ti-am trimis pe privat.

La tractiuni intra biceps, umar si spate. flexiile de izolare nu fac asa ceva.

exercitii de izolare faci mai tarziu, mult mai tarziu. eu nu fac deloc happy

6 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

1) Flexii cu bara din picioare (4 serii/ 6-8 repetari)
2) Flexii alternative cu gantere
3) Flexii concentrate pe un brat

| dyk3yy a răspuns:

Vezi sa schimbi antrenamentul in fiecare luna si exercitiile pentru ca bicepsul sa lucreze din unghiuri diferite.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LupCuBlog):

Ai omis tractiuni cu priza tip supinatie.

Sau de fapt n-ai omis nimic, doar ai dat si tu copy/paste fara sa stii nimic din ce e acolo?