| Tyler9 a întrebat:

Îmi puteți da niște exerciții pentru a pune ceva mușchi pe mine, insa care le pot face acasa. Am doar o bara de tractiune și niște greutăți. Vreau sa fac piept, abdomen și biceps.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei grupele COCALARILOR.

Fa tot corpul.

Daca ai piept + biceps si n-ai spate arati PENIBIL, cat sa-ti fie rusine sa-ti dai tricoul jos.

Lucreaza tot corpul in mod egal.

Acasa poti face :

- tractiuni la bara
- muscle-up
- flotari la bara ( cu tot corpul in aer )
- stat in maini
- flotari din stat in maini ( la zid daca nu poti altfel )
- flotari intr-o mana
- genuflexiuni intr-un picior
- fandari
- genuflexiuni cu greutate aditionala
- tractiuni in triunghi ( pentru umeri )
- alte 20 de tipuri de tractiuni

2 răspunsuri:
| Tyler9 explică (pentru Cosmin86):

Mersi... Insa cate cate trebuie de facut?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tyler9):

In principiu la un antrenament te concentrezi pe o grupa si nu stai peste 30-45 de minute. Faci o serie de maxim 8 repetari ( poti peste, maresti greutatea sau alegi alt exercitiu ) apoi 1-2 minute pauza, apoi urmatoarea.