| ExtreamL4D a întrebat:

Buna all. Deci vreau sa va intreb cum pot pune ceva muschi pe mine pana in vara aceasta (2012) pentru ca ma simt ca ultimu... de pe strada si din clasa. Am 13 ani si cum am zis vreau ceva muschi sa pun pe piept, abdomen, biceps si pe triceps, dar nu stiu cum. Asta pot sa fac doar acasa pentru ca la mine in oras nu este centru pentru a face muschi. Sigur o sa spuneti ca sunt prea tanar pen tru asta, dar un coleg din clasa are 14 ani fara 2 luni si el, si mi-a aratat ce muschi are el pe breate si piept, abdomen. Ma puteti ajuta? Imi dati cam ce antrenamente trebuie sa fac pentru fiecare. Multumesc Funda

Răspuns Câştigător
| denis987 a răspuns:

Am sa iti dau niste exercitii foarte bune:
abdomen: http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
Biceps: http://www.youtube.com/watch?v=uTt1yNfweXg
triceps:http://www.youtube.com/......ttp?/watch
deltoid: http://www.youtube.com/......ttp?/watch
antebrat: http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Sper ca ti-am fost de ajutor.

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Prietene ia-o ca un sfat, nu te simti prost, dar ..ESTI CRETIN? ai 13 ani, ala de care zici tu daca se arunca pe geam te arunci si tu? daca el ia steroizi o sa iei si tu? revino-ti prietene, la varsta asta traieste-ti copilaria ca pe la 18 ani o sa iti plangi varsta. nu te grabi sa cresti. si mai e o problema. geneticul persoanelor difera, poate el la 14 ani nu a facut nimic, dar e genetic bine structurat si arata bine, si cu geneticul nu ai cum te compara. am prieteni care la 22 de ani nu au facut 1 sport toata viata si au patratele si brate cat trunchiul copacilor. nu te apuca de la varsta asta de greutati, altfel sa ma scuipi daca tu peste 10 ani nu o sa regreti alegerea facuta acum. ti-o zic cat se poate de sincer si de serios: traieste-ti copilaria, lasa greutatile peste 17 ani. pana atunci fa un sport precum baschet, volei, tenis, arte martiale (judo, karate), scrima, inot. toate o sa te dezvolte armonios pentru moment, si o sa ai o pista de lansare pentru mai tarziu, DAR NU Te BAGA LA GREUTATI DE LA VARSTA ASTA, O SA REGRETI!

| klau95 a răspuns:

Poi flotariile clasice te va ajuta sa te formezi mai bine, ele lucreaza in special tricepsu, pieptu(cel mai mult), umaru, spatele mai putin.
Dar exista diferite feluri de flotarii de exemplu flotari cu priza apropiata sunt foarte bune pentru triceps.
Denis987 ti-a dat exercitii bune dar nici nu sa interesat daca ai gantare sau haltare acasa. Si degaba ai daca nu respecti aceste reguli foarte importante si anume:Mananci cu 1-2 ore inainte de antrenament o masa cu multe calorii, si se mananca cu 30-45 min. dupa antrenament, mese pline de carbo si proteine.Gandestete cate kg ai, atatea grame de proteine ai nevoie.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Vladimir315 a răspuns:

Hm. cand aflii sa imi spui si mie happy

| Cozon3 a răspuns:

Incearca sa folosesti metodele scrise de baieti numa nu folosi steroizi NU

| ExtreamL4D explică:

Xdicxi, cam cate repeteri si seri sa am la ridicari de greutati? si cam cate kg sa ridic ex azi 2 maine 3 exemplu. (la ce muschi am eu stai sa vad daca am ce sa incordez happy )

| ExtreamL4D explică:

Aha. Ms klaw, dar cate flotari clasice sa fac adica cate serii cu cate repeteri? Si in cat timp pot sa ma formez dar cel mai mult ma intereseaza doar pieptul, abdomenul si cv si din brate. Si vr sa fac ceva ca arat ca ultimu pampalau din clasa:/

| ExtreamL4D explică:

Apropo ia id meu : danielmarc98@yahoo.com sa imi expplici acolo.

| iustin00 a răspuns:

Salut
Depinde prin ce metoda vrei sa faci musch
1 sa faci muschi prin exercitii :http://www.askmen.ro/......a1025.html
2 poti sa iti maresti muschii :
http://www.megaproteine.ro/......musculara/