| Krs123153 a întrebat:

Salut, imi puteti da si mie un antrenament cap-coada + alimentatie? Vreau sa pun masa musculara, daca s-ar putea sa arate si cum se lucreaza cat mai corect.

2 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut!

Nu ai specificat daca te duci la sala sau vrei sa te antrenezi acasa. Pentru alimentatie, incearca sa ai o dieta bogata in calorii. 50% carbohidrati, 30% proteine, 20% grasimi. Bineinteles ca nu trebuie sa le respecti cu strictete, e doar orientativ. Trebuie sa ai in minte sa mananci cat mai mult pentru ca o sa consumi multa energie la antrenament, iar muschii nu cresc cu aer. Spor la treaba! big grin