| NuStiuCeSaScriuAici a întrebat:

In ultimele luni am pus ceva burtica pe mine. Nu sunt gras, dar vreau sa scap de ea. Ce exercitii imi recomandati si cat de des sa le fac?

3 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Aleargă vreo 20 minute şi după aleargă in sprint maxim 20 secunde.
Măreşti numărul secundelor cu câte 2 de fiecare dată când alergi, asta e pentru rezistenţă ( Pentru a obosii mai greu )
Poţi face zilnic 50 de flotări normale şi 10 in pumn, pentru a ţi-l intării, ziua următoare creştii numărul flotărilor cu 2 şi tot aşa.
Poţi face 70 genoflexiuni şi ziua următoare mai adaugi 2.
Alimentaţia contează deci te poţi uita aici ce să mănânci :

http://sfatulparintilor.ro/......anismului/

Sper că ţi-am fost de ajutor.

| Moonlight15 a răspuns:

Daca vrei sa ai patratele, nu trebuie sa faci 1000 de abdomene pe zi, alimentatia e baza. Fa cardio, normal sau HIIT si ai grija la ce mananci. Multa bafta!

| DomnulKat a răspuns:

Faci cardio.