| ViitorFotbalist09 a întrebat:

Salut! Joc fotbal la scoala si vreau sa imi cumpar o pereche de ghete de sintetic. Am mai avut o pereche dar in scurt timp s-a ros toata talpa si are gauri. Daca scrie ca are talpa din,, Material sintetic" o sa se roada din nou talpa?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu neaparat, daca alegi sa dai banii pe o pereche mai scumpa.Si la acestea se va roade talpa in timp, inevitabil, dar tot vor tine mai mult.

| VelicanEmilia a răspuns:

Ti-as da un sfat:Cumpara ceva de calitate. La sintetic ii iei de 2, 3 ori, s-a dus si talpa, daca i-ai mai bagat si la spalat ori se rup, ori se dezlopesc. Decât să cumperi o pereche o data la 2 saptamani, mai degraba cumpara-ti o pereche care sa te tina tot anul. Dai ceva mai mult pe ei dar esti constient ca-i ai.