| SilentAsaSSin a întrebat:

Salut lume!
nu inteleg ce vrea sa insemne asta: 4 serii a cate 12 repetari...va rog explicati mi,, băbește,,

Răspuns Câştigător
| Calvin199s5 a răspuns:

4 seri de exercitii a cate 12 repetari.
Gen: Flotari, 4 serii, la fiecare serie ai de facut 12 flotari.
Pauza 1 - 2 minute si treci la urmatoarea seriewinking

2 răspunsuri:
| malvinacroft a răspuns:

Adica faci de 12 ori la rand miscarea/exercitiul respectiv, te odihnesti putin apoi mai faci inca de 12 ori si tot asa, de 4 ori. Adica 12 - 12 - 12 - 12.

| Comunity a răspuns:

Acum, cand cititi o recomandare de genul 4 serii a 8-12 repetari, inseamna ca am vrut sa spun ca trebuie sa luati o greutate cu care puteti face singur cel putin 8 repetari, dar, in acelasi timp, sa nu puteti depasi 12 repetari, oricat de mult v-ati stradui. Spun asta pentru cei care au prostul obicei sa ia o greutate, sa faca 12 repetari si apoi sa se opreasca pentru ca asa scrie in recomandarea mea, desi ar mai putea face una, doua sau chiar mai multe repetari.
Daca ma intelegi.