| mvmi25 a întrebat:

Luni am campionat de baschet cu clasa si as vrea sa aflu niste tactici si schema ma ajutati?

1 răspuns:
| xBya a răspuns:

'Tacticile' si 'schemele' le inveti acolo, pe teren, nu aici. Degeaba iti spun eu sa iei mingea s`o driblezi pe sub picioarele adversarului, sa le spui celorlalti coechipieri sa tina oamenii ca sa ai loc sa mergi spre cos si sa arunci, ca n`o sa reusesti sa faci asta fara antrenament. Asa ca pune mana si invata singur la fata locului.

A si, te poti uita la meciurile NBA ca sa mai prinzi cateva poante.