| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat de facut flotari in pumni si vreau sa stiu daca e bine sa continui deoarece am inceput de 2 saptamani si am facut ca un fel de bataturi in zonele de sprijin,s-a ingrosat pielea, nu imi fac griji doar vreau sa stiu daca e "sanatoasa" chestia asta.Eu fac 12 flotari in 6 repetari la interval de 2 minute(ex:la 22:20 ma apuc si a doua repetare o fac la 22:22).Si as vrea niste recomandari de exercitii pentru picioare.Daca fac ceva gresit astept criticile voastre cu modificari pentru a face cat mai corect exercitiile. Apropo daca fac flotari in palme ma dor incheieturile pentru ca eu fac flotari cu mainile spre interiorul corpului si in felul asta imi forteaza incheietura.

Răspuns Câştigător
| andreidenis1890 a răspuns:

Salut pentru. picioare poti sa faci wall sit, lunge, geno.
In legatura cu pumni e normal asa se intampla si cu palma la sala de la greutate, nu ai de ce sa iti faci grija, si mai bine faci 10 pauza 30 secunde pana la 100 de flotari adica 10 flotari 10 repetari, succes.