| NimeniAltu777 a întrebat:

Salut ma numesc marian am 15 ani, 65 kg, 1.78 inaltime si fac sala de 1 luna aproape 2.
M-am gandit sa iau si ceva suplimente cum ar fi proteine, creatina
Vreau sa cresc in masca musculara cam 70 kg 75
Si nu stiu ce proteine de calitate mai buna sau iau ceva gen proteine si cadou creatina nu multa. asa am vazut pe cateva site-uri
bugetul 150 lei
Funda celui mai bun raspuns.
VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Ca sa cresti in masa musculara ai nevoie de o dieta baza pe mai multi carbohidrati decat proteina. Al doilea rand ai nevoie de un supliment care sa aive mai multi carbo decat proteina. Si pe urma trebuie sa iti schimbi antrenamentul dar asta doar dupa ce ai acumulat ceva luni la sala sa te obisnuiesti cu greutatile. Dupa cum spun majoritatea "expertilor" de pe aici trebuie sa faci antrenamente cu greutati mari. In proportie de 40% este adevarat. Deci ca si supliment iti recomand de la redis Mass Forte Creatin. Aici ai si proteina si creatina si carbo. Succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SA Nu Foloseti Porcari Ca Ti Distruge Muschi Manca Fripturi Si Te Ingrasi 4-5 Kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti distruge muschi?

Alt copil pampalau si firav care isi da cu parerea...

| valentin2015 a răspuns:

Buna,poti lua proteine dar o pastila la două zile ca altfel te poti îmbolnăvi si bei avea boli foarte "greu de vindecat"
Sper ca te-am ajutat

| Cosmin86 a răspuns (pentru valentin2015):

Serios? te poti "imbolnavi" de la proteine, care se gasesc si in mancare?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| valentin2015 a răspuns:

Da mă, COSMIN 86 ai vreo problemă...si nu sunt un copil mic...
Du-te la doctor la spital si întreabă sa vezi ca acest răspuns ti-l va da...
Daca nu sti nu te mai băga

| Cosmin86 a răspuns (pentru valentin2015):

AM FOST, am discutat cu medici specialisti in nutritie ( nu generalisti idioti ), ca fac de la 16 ani sportul asta ( si am 30 acum ). Am fost la peste 100 de seminarii de nutritie + o gramada de carti in domeniu.

TU ai cel putin 20 de carti in domeniu, pe care le-ai citit pana le-ai rupt?

Mai documenteaza-te:
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

Probabil ai intrebat un handicapat de generalist, care nici nu stie cum se produc.

p.s. : da si tu reply pe comentariu, NU comentariu general, copil idiot ce esti

| Pasere_Madalin_1997 a răspuns:

Muscle Line Power Mass/Muscle Line Power Mass+ZMA