| Iulian09 a întrebat:

Merg la sala de o saptamana si mi s-a zis sa am grija la alimentatie.M-am gandit sa mananc cam asa:
dimineata inainte de scoala niste cereale integrale/dupa scoala ou fiert cu 2 felii de branza/pe la 16-17(inainte de sala)niste piept de pui cu cartofi nature sau pireu/si dupa sala o salata cu rosii ceapa castraveti si branza.
Si intre mese pot sa mananc niste arahide pe la 15:00/pe la 18:00 niste nuci sau un mar/pe la 22:00 niste migdale.
Ce ziceti e ok?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mai baga niste carne si dupa sala, nu doar salata cu branza. Si cam putin dupa ora 18 sa mananci doar atat, mai baga 1 peste ceva seara.

| Ibrahimovic a răspuns:

Intai mananci piept de pui si cartofi, piure ce ai mai zis tu pe acolo si inainte de sala ou fiert si doua felii de branza.Este o masa prea copioasa inainte de sala(piept de pui, cartofi sau piure)!

| FitMonkey a răspuns:

Mananca oul fiert si branza dupa sala in 30-60 de minute