| KNz9898 a întrebat:

Salut mi-am cumparat o bicicleta de vreo 3 luni si am constatat ca atunci cand dau din pedale sau pun presiune mai multa pe ele, aceste au un ticait. un clink(cred ca am fost destul de inteles) doar nu cred ca s-a stricat butucul, sau trebuie unsa, sau strans ceva la pedalier? Voi ce parere aveti.........http://www.intersport.ro/......-74727.htm aceasta este bicicleta!

1 răspuns:
| Iancu_Marin_1987 a răspuns:

Dacă înțeleg corect în privința ticăitului, sunetele vin din butucul bicicletei (unde se unesc pedalele). E cam complicat de desfăcut, eu aș duce-o la service. Sau poți ignora aceste sunete, doar cu timpul sunetul va deveni tot mai puternic.

P.S. Eu de un an și jumătate rabd aceste sunete, nu am voință să o duc la service happy