| KNz9898 a întrebat:

Salut mi-am cumparat o bicicleta de vreo 3 luni si am constatat ca atunci cand dau din pedale sau pun presiune mai multa pe ele, aceste au un ticait. un clink(cred ca am fost destul de inteles) doar nu cred ca s-a stricat butucul, sau trebuie unsa, sau strans ceva la pedalier? Voi ce parere aveti.........http://www.intersport.ro/pd/nakamura-2253450-74727.htm? l ang=ro&path=1852849858 aceasta este bicicleta!

Răspuns Câştigător
| Adrian983 a răspuns:

Si eu am o bicicleta noua luata acum aproximativ o luna si am avut o problema tot in genul asta.La mine se auzea un pocnet, tot asa, doar cand dadeam din pedale.Am fost convins ca de la pinioane este pentru ca la pedale nu avea ce sa se auda.Nu mai zic ca aveau si putin "joc" si asta am observat-o dupa ce am ajuns acasa cu ea.Le-am desfacut si am scos o saiba subtire ca firul de par si acum nu se mai aude nici pocnetul si nici "joc" nu mai au.Vezi daca au "joc"si pinioanele tale dar mai bine sa nu le desfaci ca ma gandesc ca eu desfacand pinioanele, garantia nu mai are valabilitate, asa ca mai bine o duci la service-ul de unde ai luat-o.

3 răspunsuri:
| Adrian983 a răspuns:

Sigur de la pedale se aude "ticaitul" de care zici?

| KNz9898 explică (pentru Adrian983):

Pai eu cred ca da deoarece doar cand dau din pedale se aude! atunci cand merg liber nu se aude nimic

| KNz9898 explică (pentru Adrian983):

Ok mersi

| Adrian983 a răspuns (pentru KNz9898):

Si eu am o bicicleta noua luata acum aproximativ o luna si am avut o problema tot in genul asta.La mine se auzea un pocnet, tot asa, doar cand dadeam din pedale.Am fost convins ca de la pinioane este pentru ca la pedale nu avea ce sa se auda.Nu mai zic ca aveau si putin "joc" si asta am observat-o dupa ce am ajuns acasa cu ea.Le-am desfacut si am scos o saiba subtire ca firul de par si acum nu se mai aude nici pocnetul si nici "joc" nu mai au.Vezi daca au "joc"si pinioanele tale dar mai bine sa nu le desfaci ca ma gandesc ca eu desfacand pinioanele, garantia nu mai are valabilitate, asa ca mai bine o duci la service-ul de unde ai luat-o.