| p3trutvirusatu a întrebat:

Salut.Mi-am facut singur un antrenament de exrercitii fizice pentru cresterea mesei musculare.In fiecare zi fac:Flotari(4serii/10 repetari), Abdomene(3serii/30repetari),Extensii(3serii/20repatri), Stata pe coate in pozitie de floatre(3 serii/1minut)si Genoflecsiuni (4serii/20 repetari).Am 14 ani, fac rugby, am 3 antrenament pe saptamana (luni, miercuri, joi). Este bun programul? Daca nu este bun imi puteti fae voi unul?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Muschii cresc in zilele de pauza...

in fiecare zi = progrese MAI LENTE si mai stupide

Greseli tipice de incepator. schimba programul, lucreaza o grupa pe saptamana.

Si ai putea sa si inveti sa scrii, cuvantul "Genoflecsiuni " spre exemplu e folosit doar de ANALFABETI

| Diavolcata a răspuns:

E bun dar ia-o mai usor ca daca ai 3 antrenamente la rugby o sa fi obosit. Fa dimineata dupa ce mananci, mergi la antrenamnet si seara daca nu esti obosithappy

| Mwha a răspuns:

Ai putea sa te duci la sala, acolo au ei un program special si necesar. Oricum din cate stiu eu sunt bune si exercitiile pe care le faci tu...

| Senzaționalul a răspuns:

Nu! Nu este bun.
Nu iti vei mari masa musculară niciodată acasă. Du-te la sală.
Program bun la sală+ mancare bună acasă= Masă musculară