| Ionut321123 a întrebat:

Nu stiti cum pot face acasa o pereche din schiuri din lemn? eu am incercat da nu pot sa le indoi la varf

Răspuns Câştigător
| raresmogha a răspuns:

Introduci varful lemnului in apa extrem de clocotita ( Cat mai calda poti ), apoi introduci lemnul intre doua bare ( Poti intre ulucile de la gard ) si indoi usor, va merge! Spor la treaba!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Incearca cu fierul de calcat, ca apa fierbinte ma tem ca nu-i destul de fierbinte, iar pentru abur nu cred ca ai o sursa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lemnul se indoaie dupa ce e expus la abur la temperaturi foarte inalte.