| anonim_4396 a întrebat:

O sa-mi cumpar suplimente pentru crestere in masa si voiam sa va adresez cateva intrebari.
Suplimentele pe care o sa mi le cumpar :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Sta ndard-2-27-kg/
http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=126&
http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=11&
Vreau sa aud si parerea voastra, daca sunteti de acord sau nu. ( argumentati de ce nu. )
Intrebarile pe care as vrea sa vi le pun :
O sa iau Whey-ul dimineata la trezire ( 1 cupa de 30 grame ) si dupa antrenament ( 1 cupa tot 30 g ) + 30-50 grame dextroza + 5 g creatina.
Vreau sa-mi spuneti daca e buna combinatia.
1. Toate mentionate mai sus ( whey-ul, dextroza si creatina ) le pot pune in blender si sa le amestec intr-un singur shake?!
2. In zilele de pauza, iau whey la trezire si pe la ora 5 ..intrebarea e : Mai trebuie sa iau dextroza si creatina in zilele de pauza? daca da, cand?!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Foarte buna combinatia aleasa de tine! Idea e ca, creatina pe care vrei sa o iei este de calitate slaba si nu stiu ce rezultate vei avea de la ea.

Decat sa le amesteci pe toate(dupa antrenament), mai bine iei creatina cu dextroza inainte de antrenament pentru a te asigura ca vei avea o pompare calumea si Whey-ul dupa.Le poti amesteca la trezire si in zilele de pauza daca vrei

Normal ca trebuie sa iei si in zilele de pauza! Gandeste-te ca atunci acumulezi cel mai bine masa musculara. Poti sa le iei o data la trezire si o data intre mese.

| Wehes a răspuns (pentru cristi1505):

Cu aceasta creatina esti de acord? : http://www.megaproteine.ro/Creatina/Dymatize-Creatine-300-g/
Si eu ma gandeam in felu urmator :
Dimineata : 1 cupa Whey + fulgi de ovaz ( amestecate in blender )
Inainte de antrenament : 5 g creatina.
Dupa antrenament : 1 cupa Whey + 30-40 g Dextroza + 5 g creatina.
Sa-mi spui daca gresesc.

| cristi1505 a răspuns (pentru Wehes):

Este bine dar...este prea mult 10 g de creatina pe zi.Fa cum a zis Cosmin86.In rest e ok.

| Wehes a răspuns (pentru cristi1505):

Asa am sa fac, mersii frumos!

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Da le poti amesteca pe toate intr-un singur shake.

Creatina se ia inclusiv in zilele de pauza! Indiferent de ora, nu are importanta.

Cat despre creatina de la pronutrition mie personal nu mi-a placut, pana si cea de la Redis mi-a placut mai mult, dar poate depinde de la persoana la persoana.

| Cosmin86 a răspuns:

Daca alegi sa iei creatina+dextroza inainte si whey-ul dupa, sa pui niste dextroza si in whey-ul dupa antrenament, e important, ca altfel o sa fie descompusa pentru energie ( adica irosita )

| Wehes a răspuns (pentru Cosmin86):

Uita-te la reply-ul pentru cristi de sub raspunsul tau si spune-mi daca esti de acord cu administrarea suplimentelor.
Mersii!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wehes):

Mi se pare cam mult 10 gr de creatina / zi. Mai bine iei doar 5 inainte de antrenament cu ceva dextroza si aia e, in rest e ok

| greyhound a răspuns:

Cauta alta creatina (scitec, muscletech, ON etc) ca asta de la pro e naspa
E posibil sa-ti provoace niste indigestii nu tocmai placute