| MaximSpeed a întrebat:

Salut,pentru cei care merg la sala am o intrebare. Spre exemplu eu fac astazi piept, cat trebuie sa fac pauza pana la urmatoarea data cand fac piept?

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

72 ore grupa mare, 48 grupa mica

| MisterSTAG a răspuns:

In cateva zile se recupereaza. Incearca sa faci pe grupe. In fiecare zi de sala lucrezi cate 2 grupe musculare. Astfel, piept vei face o data pe saptamana, deci va avea suficient timp sa se refaca.

| Sportfreak a răspuns:

O zi maxim 2, muschiul are nevoie de mai mult de 24 de ore sa se refaca daca este suprasolicitat. (febra musculara)

| DemBow a răspuns:

In timpul antrenamentului fibrele musculare se rup, si asa apare febra si creste masa musculara. Muschiul are nevoie de cel putin 48 de ore ca sa se refaca dupa antrenament. Daca azi faci piept, maine te poti accidenta daca lucrezi iar peiptul. Cel mai bine e sa lucrezi o grupa de muschi o data la 3 zile, adica de 2 ori pe saptamana.