| Stranger123 a întrebat:

Salut prieteni proteinele de origine animala lapte oua carne etc... se iau dupa antrenament sau inainte?

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Inainte happy Funda?

| Stranger123 explică (pentru Diavolcata):

Merci eu faceam invers sad

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stranger123):

Faceai foarte bine invers. inainte de antrenament pui accent pe CARBOHIDRATI, nu pe proteine.

ACum sincer. tu chiar ai luat in SERIOS raspunsul cuiva care a cerut "FUNDA" dupa un raspuns? Cand cineva foloseste cuvantul FUNDA => e un COPIL MIC!

Ia-te dupa copii mici... si sigur o sa ai rezultate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Diavolcata):

Inainte se iau carbohidrati, ca altfel proteinele o sa fie descompuse pentru energie.

DE ce cersesti funda, esti un GAY sau o FEMEIE FRUSTRATA? Sau un copil mic pe invers?

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Proteinele trebuie consumate pe tot parcursul zilei!

| FitMonkey a răspuns:

Se iau pe tot parcursul zilei
fiecare masa a ta sa continta proteine!
lactatele sa fie la ultima masa fiinda contin proteine cu absortie lenta

nu te lua dupa primul care iti raspunde. nu se iau doar inainte! inainte se consuma mai multi carbo pentru energie la antrenament, dupa antrenament proteine si carbo.

| flavian29 a răspuns:

Te referi antrenament la sala? proteinele se iau intotdeauna DUPA ANTRENAMENT! dupe ce tu ti-ai lucrat muschii ei trebuie sa se refaca si de aia iti trebuie preoteine(pentru crestere musculara 2g/kg pe zi -minim) ..INNAINTE de antrenament poti lua niste carbohidrati pentru a-ti da energia! bafta
RASPUNDE