| Emma221 a întrebat:

Prin exerciții în cât timp scap de coapse si fese?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce vrei sa pui in locul lor?

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Ai nevoie de un plan, de exemplu:
Vreau sa dau jos 5 kilograme, produc un deficit de 500 calorii pe zi, un gram de grasime are 8 kcal, asta inseamna 62.5 grame pe zi, adica in 80 de zile ai scapat de acele 5 kg.

Doar prin deficit caloric se poate scadea in greutate, iti spun si de ce:

Tu mananci, fiecare produs are un anumit numar de calorii, caloriile = energie. Mananci mai mult decat iti trebuie = energie in plus => Grasime.
Mananci mai putin decat iti trebuie = energie in minus. Corpul isi va lua energie din grasimea deja existenta.

! Evita catabolismul, carbohidratii se duc primii, apoi proteinele, dupa aceea grasimea, deci fara catabolism.

Cauta Angel Fitness pe YT pentru mai multe informatii.