| doggy123 a întrebat:

Se poate slabi in timp ce pui si masa musculara la sala? Gen la exercitii fac special doar pentru marirea fortei si a masei musculare iar la final fac cardio.

2 răspunsuri:
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nu se prea poate si slabi si sa acumulezi muschi in acelasi timp. Poti sa faci o perioada doar crestere si apoi sa te apuci de definire. Daca esti multumit atunci poti mentine fizicul, daca vrei mai mult atunci iarasi trebuie ca o perioada sa cresti si mai apoi iarasi sa te definesti.

| robert2000000000 a răspuns:

Calculeaza-ti caloriile, fiind pe definire va trebui sa ai vreo 500 - 600 calorii mai putin fata de cand ai fost pe perioada de acumulare de masa musculara