| stfnn a întrebat:

Sunt din Bucuresti si vreau sa fac box.
Stiti cumva niste cluburi unde pot sa ma duc?

Răspuns Câştigător
| Kassandra1408 a răspuns:

In primul rand, cei care intra pentru prima data intr-o sala de box trebuie sa stie ca activitatea este centrata mai mult pe sportivii de performanta.
Antrenorii sunt preocupati doar de cei care sunt sau au perspective de a deveni boxeri de performanta.
Astfel, dintre cei care vor sa invete box, prezinta interes doar cei carora varsta le permite o cariera in acest sport ( aproximativ pana in 18 ani ).
Daca ai peste 25 de ani si totusi vrei sa inveti box, poti sa te duci la o sala, pentru ca, in schimbul unei taxe lunare mai mari sau mai mici, vei fi acceptat.
Problema e, ca, desi au sa-ti ia banii, putini antrenori se vor osteni sa-ti arate cate ceva. Ori n-au sa aiba timp, ori n-au sa aiba dispozitia necesara si nici rabdarea sa te invete macar bazele. Ideal e sa ai un prieten care sa-ti arate una-alta.
Mai exista varianta antrenamentului individual cu un antrenor. Pretul variaza intre 10-25 ron de sedinta. Pentru banii astia isi va da interesul si te va invata meserie.
Sali :

1) RAPID - sala foarte bine dotata : 10 saci ( inclusiv unul de kick de 1, 8 m), 5 perne, ring, dusuri, apa calda, sauna, acces la pista de tartan a stadionului...60 de ron /luna...3-4 antrenamente pe zi. Antrenor coordonator - Gaby Pometcu. Secunzi: Modrogan, Anton, Rapa.

2) STEAUA - locatie pe Calea Plevnei. Antrenor: maestrul Aliuta. Dotare medie a salii.

3) Sala de la Stadionul National - antrenor; maestrul Lacatusu. Sala bine doata. Box Club Lacatusu vizeaza boxul profesinist si boxul feminin amator.

4) DINAMO - cea mai importanta sala de box din Bucuresti. Dotare f buna. Recomandata doar celor care fac performanta. Antrenor coordonator: Vali Vranceanu.

6 răspunsuri:
| benny a răspuns:

laughing te-ai uitat la bute si gata vrei si tu box

| arual93 a răspuns:

Sali :

1) RAPID - sala foarte bine dotata : 10 saci ( inclusiv unul de kick de 1, 8 m), 5 perne, ring, dusuri, apa calda, sauna, acces la pista de tartan a stadionului...500.000 lei /luna...3-4 antrenamente pe zi. Antrenor coordonator - Gaby Pometcu. Secunzi: Modrogan, Anton, Rapa.

2) STEAUA - locatie pe Calea Plevnei. Antrenor: maestrul Aliuta. Dotare medie a salii.

3) Sala de la Stadionul National - antrenor; maestrul Lacatusu. Sala bine doata. Box Club Lacatusu vizeaza boxul profesinist si boxul feminin amator.

4) DINAMO - cea mai importanta sala de box din Bucuresti. Dotare f buna. Recomandata doar celor care fac performanta. Antrenor coordonator: Vali Vranceanu.

| Popa_Sorin_1980 a răspuns:

Salut sunt Sorin Popa, antrenor de box, am o mica sala in zona National Arena, unde predau orcui box, idiferent de varsta si nivel, atat box classic cat si box cardio, pentru o buna forma fizica cat si anti stress tel 0721953930

| Popa_Sorin_1980 a răspuns:

Salut!
Ma numesc Sorin Popa
Sunt antrenor de box cu 12 ani experienta in boxul de placere, antistress si pentru reglarea greutatii corporale. Am oameni selectii la sala in special Corporatisti Oameni de Afaceri Politisti. Un mediu placut si ideal pentru o activitate sportiva selecta.
Sunt absolvent de psihologie sportiva si va pot ajuta copii cu probleme de adaptare la probleme sociale actuale.
Sala e in zona Megamall National arena.
Fb Cuban Boxing Gym
Sau 0771770604

| KAZIPLOAEEE a răspuns (pentru Popa_Sorin_1980):

Mai predați? De curiozitate happy

| CrisaLes a răspuns:

Salut! as dori, daca se poate, o indrumare: in cazul in care deja ai testat recomandarile de mai jos, stii cumva daca la vreuna dintre sali se poate invata box de la zero? merci