| andreiiiii1998 a întrebat:

Salut, sunt ectomorf (1, 88 si 63 kg la 16 ani). am fost la sala 3 luni, dar abia se vede ceva..tot sunt prea slab, ce suplimente imi recomandati pentru cresterea in masa musculara?
funda happy

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Invata intai sa mananci.

Ai 4-5 mese pe zi, proteine si carbohidrati la fiecare masa?

| florynmondialul a răspuns:

Intai sa ai 4-5 mese pe zi in care sa nu lipseasca proteinele( lapte,carne,branza,oua, soia, somon)
carbohidrati cat mai multi(paine integrala, orez brun, cartofi, paste)
grasimi sanatoase(alune, nuci, migdale)
fructe multe
si pe langa alimentatie in gainer:http://www.fittshop.ro/suplimente-nutritive-317_True-Mass.html#sel668
Asa pui masa musculara!

| Anonigga a răspuns:

Daca vrei un produs destul de bun si ieftin care l-am incercat si eu...si chiar se vad rezultatele iti recomand produsul (pro gainer) de la pronutrition.
Daca vrei un produs mai scump si foarte bun iti recomand cu incredere acest produs.
http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/ON-Serious-Mass-5-4-kg/