| Ta12ta a întrebat:

Salut, sunt portar, si as vrea sa va intreb cum sa imi asez zidul mai bine la lovituri libere?

2 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Ti-l asezi pe un colt. De exemplu daca lovitura este pe partea stranga zidul se aseaza astfel incat sa iti acopere partea stanga a portii. Iar tu de obicei stai mai mult pe partea a dreapta a portii.

| mario1988 a răspuns:

Zidul trebuie pus in asafel in cat sa fie pe partea de unde se bate lovitura si tu stai putin in dreapta sa vezi unde se duce mingea