| FoTbAlIsTuL29 a întrebat:

Imi spuneti cum sa fiu un portar foarte bun la fotbal?

Cum sa stau la cornere si la lovituri libere ca sa pot sari?

7 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

La cornere trebuie sa ai un jucator la bara si la loviturile libere trebuie sa stii cum sa pozitionezi zidul

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Daca ajungi la executarea loviturilor de departajare cel mai bine e sa sari stanga-dreapta-stanga-dreapta

| Gabriel1 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un club sportiv pentru antrenamente,te vor invata ei care e treaba cu pozitionarea, devierea mingilor, etc.happy
Sunt prea multe de explicat si probabil daca ti le voi spune nu vei intelege.happy

| Stef29 a răspuns:

Si eu sunt portar si ti-as putea da vreo cateva sfaturi,de exemplu la penalty e bine sa stai cu un pas in fata liniei portii si sa te arunci in directia in care se duce mingea,la loviturile livere asteapta sa vezi daca mingea trece de zid si daca o trecut uitate in directia inspre care se inderapta,daca vrei sa nu iei gol in timpul meciului iesi la om si daca prinzi mingea punete peste ea ca atunci nu au ce sa iti mai faca daca vin doi si u esi singur du-te la acela care are mingea si daca vrea sa paseza intinde un pikior in fata mingiei si asa ii da alta treictorie, iar la cornere trebuie sa sai in sus f bine ca sa poti prinde mingea si daca nu poti ai grija la cine vn mingea, si daca vrea sa suteze trebuie sa fii pregatit ca toti din careu o sa se fereasca si u o sa fii singur cu mingea cel mai recomandat este sa o prinzi in mana si daca nu poti boxeaz-o.Sukkes si sper sa nu iei nici un gol daca respecti ce am zis eu sa-r putea sa iei 1-2 goluri, eu ma bazez pe ce am zis si sunt cel mai bun portar dintre toti kei cu care joc!thumbs up

| XD_Daryusz_1997 a răspuns:

Iti zic doar cateva sfaturi
1.Cand adversarul bate penalty stai cu 2 pasi in fata(distanta de poarta)
2.Antreneaza-ti reflexele
3.La lovituri libere pozitioneza-ti zidul
4.La cornere sa ai un jucator langa bara iar tu stai pe mijlocul portii

La restul inveti singur.
Sper ca ti-am fost de ajutor

| r3PpLLay a răspuns:

Totul depinde de tine BrO*.....Noroc mult
!

| r3PpLLay a răspuns:

Totul depinde de tine.
Noroc mult!