| dani13 a întrebat:

Aș dori să imi dați un sfat...Și aș vrea să-mi răspunda doar cei care se pricep.
Deci, câte serii ar trebui sa aplic pentru biceps și ce exerciții mi-ați recomanda?
Eu m-am gandit cam asa... :
3 serii a câte 8 repetari cu bara dreapta din picioare
3 serii a câte 10 repetari hammer
si 3 serii a cate 6-8 repetari cu bara dreapta/ Z la banca Scott.
Deci este bine? Sau este prea mult pentru biceps? Voi ce ziceti?
Va rog spuneti-mi daca este bun acest program sau ce sa schimb la el.
P.S inca nu l-am folosit dar as vrea sa-l practic...
Dau funda!
Ms happy

12 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde cu câte greutăţi tragi, eu făceam în jur de 4 serii la bara Z cu 15-20 de repetări si 4 serii cu gantere tot 15-20 de repetări şi măream la fiecare serie greutatea cu 2.5 kg.

| florynmondialul a răspuns:

Cel mai bun exercitiu ever sunt flexile cu bara dreapta! acolo sa tragi cel mai tare! in mare este bun programul tau!

| Ionela1234444445232 a răspuns:

Eu sunt antrenoare si as spune ca pentru un incepator este foarte bun programul tau.

| dani13 explică (pentru Ionela1234444445232):

Mda...inca sunt incepator, dar asa mi se pare si mie ca ii bunicel programu happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani13):

Tractiuni pentru biceps nu faci?

| dani13 explică (pentru Cosmin86):

Nop happy ar fi mai bine sa includ tractiunile si sa scot unu dintre exercitii?

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani13):

Logic. exercitiile alea sunt exercitii de IZOLARE. TU ai nevoie sid e un exercitiu de baza.

| dani13 explică (pentru Cosmin86):

Daca as scoate flexiile cu bara din piciore, ar fi bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani13):

Nu, scoate ultimul ex. "si 3 serii a cate 6-8 repetari cu bara dreapta/ Z la banca Scott.", pe ala il scoti

| dani13 explică (pentru Cosmin86):

Aha...ala stiam ca-i bun, da in fine pot sa-l scot, si la tractiuni cate serii a cate repetari ar fi bine sa bag? si cu greutate?

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani13):

Cu o greutate care sa nu-ti permita peste 8 repetari ( poti peste 8 repetari, legi discuri de tine )

asta e valabil la orice exercitiu

| dani13 explică (pentru Cosmin86):

Aha, ok, mersi! happy