| AlexRss a întrebat:

Am 13. ani,1, 70înălțime si 60Kg.
Vreau să stiu daca e bine sa mănânc dimineața 2 ouă și 5 albusuri. La prânz mâncare gatita +2ouă intregi si 5 albusuri+un pumn de nuci sau migdale.
Seara mâncare gatita cu ceva suc natural.
Între mese mănânc mereu cate un fruct.
Imi pot afecta sănătatea acele ouă?
Ps:Fac fotbal intens la echipa de club(Cea Triumf Dragasani) de 4 ori pe săptămână.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e bine, nici macar nu lucrezi tot corpul.

1. fa-ti un program care sa implice tot corpul
2. fa exercitii mai grele, nu niste banale flotari si ridicari de ganetere

5 răspunsuri:
| seedwow16 a răspuns:

13 ani? 1.70? La 13 ani? Esti super mare, cred ca la 18 ani vei ajunge la 2.00 metri laughing Dar nu este bine sa mananci atatea oua :_ Funda?

| AlexRss explică (pentru seedwow16):

Și cat vrei să am 1.40?

| Cosmin86 a răspuns (pentru seedwow16):

De ce sa nu fie bine sa manance atatea oua?

esti doar un copil mic, nu?

| AlexRss explică (pentru Cosmin86):

Salut Cosmin!
Asteptam raspunsul tau pentru ca am observat ca esti cel mai bine informat utilizator in domeniul culturismului si tot ce tine de fizic.
Ca jucator de fotbal trebuie sa fiu masiv 'parerea mea (Ronaldo, Hulk din nationala Braziliei)
Am o deformare a sternului de 4 ani care are 1 cm, ea stagneaza 'asta nu e o problema 'insa exercitile fizice ma pot afecta?
Fac 2 zile : 20 serii a cate 15 flotari, cu gantera 20 serii a cate 20 exercitii pentru biceps si cate 30 serii a cate 20 abdomene.
Apoi pauza o zi si din nou inca 2 zile de antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexRss):

Nu e bine, nici macar nu lucrezi tot corpul.

1. fa-ti un program care sa implice tot corpul
2. fa exercitii mai grele, nu niste banale flotari si ridicari de ganetere

| NotAgain8967 a răspuns:

La 13 ani nu prea e bine sa mananci atatea oua...Ar fi bine sa mananci daca vrei de dimineata 2 oua.La pranz e bine sa mananci mancarea aceea de care spui tu, gatita, dar nu oua fiindca sunt prea multe. Organismul tau nu si-a dezvoltat destul stomacul incat sa mananci atatea oua.