| krisztian2 a întrebat:

am 13 ani as vrea sa ma apuc serios de un sport extrem sau nu neaparat extrem, ce fel de sport imi recomandati? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| justsmk a răspuns:

Esti baiat, sa inteleg? Ok, deci as putes sa-ti spun multe sporturi, ca doar sunt multe; dar problema e si ce-ti place tie. Apuca-te de un sport care sa-ti placa...
Uite cateva sporturi pe care le poti incerca :
- baschetul ( mie imi place foarte mult, desi sunt fata; si cred ca poti face performante bune daca ai putin talent si muncesti)
- tenis de masa ( eu practic acest sport de cativa ani, ca performanta, nu ca si "ping-pong"; si imi place mult dar e greu sa faci performanta)
- inot
- tenis de camp (mai ales daca ai forta in brate)
- atletism
- dans sportiv
- gimastica (toate felurile)
- balet ( chiar daca esti baiatlaughing )
- ciclism ( e putin "extrem " plus ca e frumos si se face des performanta )
- volei
- fotbal
- handbal

Astea sunt cele pe care le-am practicat si eu si mi-au placut...Dar uite o lista cu multe sporturi :

LISTA SPORTURILOR:
» Aerobic
» Aeromodelism
» Aikido
» Alpinism
» Atletism
» Arte marțiale
» Automobilism

» Badminton
» Baschet
» Baseball
» Biatlon
» Biliard
» Bob
» Box
» Bowling
» Bridge

» Caiac-canoe
» Canotaj
» Carting
» Călărie
» Ciclism
» Cricket
» Culturism
» Curling
» Castellers

» Dans
» Darts

» Echitație

» Fitnes
» Fotbal
» Fotbal american
» Fotbal tenis
» Formula 1
» Futsal

» Gimnastică
» Go
» Golf
Hope u like it big grin!

15 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Cadere libera

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna.pai,ai putea sa faci box.si eu la varsta ta, eram disperata sa fac sport.si acum fac box feminin, de 5 ani.e bine, pentru ca nu se da nimenila tine, si toti fug de tine laughing mi-e imi place.acum na, cum doresti.dar.te ajuta.numai ca antrenamentele sunt grele.laughingdar te obisnuiesti:* bafta copilu:*

| CristiB93 a răspuns:

Eu zic ca sa te apuci de doua si anume alergare si flotari daca o sa le faci o sa ai un corp super tare, cauta sfaturi despre cum sa faci flotarile in cate serii si altele sau daca nu gasesti uite id meu si te invat eu cryss.cryss32winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Karate

| LaughOutLoud a răspuns:

Skateboarding.E bun dar trebuie sa depui ceva munca si sa ai mult echilibru

| iulicika1414 a răspuns:

Sall' iti recomand sa incepi cu atletica usoara, si vezi de ce ai mai mare atractie,adica daca alergi mai mult si esti inant poti practima baschetul, voleiul. daca esti mai scunda de inaltime iti recomant ciclismul, ca dupa fotografie pari interesata de acest sport.
succes!

| iulicika1414 a răspuns:

Sall' iti recomand sa incepi cu atletica usoara, si vezi de ce ai mai mare atractie,adica daca alergi mai mult si esti inant poti practima baschetul, voleiul. daca esti mai scunda de inaltime iti recomant ciclismul, ca dupa fotografie pari interesata de acest sport.
Bafta

| Jenn002 a răspuns:

Pai: Biking, Karate, Box sau iti faci un abonament la salatongue

| xxxgirl a răspuns:

Pai ai putea sa afci parkour, e un sport extrem! Funda, te rog!big grin

| TovarasuLyn a răspuns:

Skate! Nu-ti trebuie buget asa mare ca pentru MTB/MBX si daca te ti e chiar foarte distractiv.Cauta niste filmulete pe youtube, daca vrei ti le dau eu.

| Reyskate99 a răspuns (pentru TovarasuLyn):

Sunt total de acord cu tine! si eu practic de doi ani si am 4 placi cu care momentan nu ma pot da din cauza unui accident(nu din cauza skate-ului)si mie atat de dor sa ma dau din nou! si dupa ce inveti mai bine creeaza o pasiune and it's very very fun!

| xvladx1234 a răspuns:

Auzi frate, apucate de ori ce sport numai de canotaj sa nu te apuci, crede-ma o stiu pe propia mea exporienta, il practic de 2 ani de performanta si crede-ma ca ti se ia de la inceputwinking bafta ai grija

| samoila09 a răspuns:

Deci daca faci box sau mma o sa fii cel mai tare.o sa te dezvolti si o sa stii si sa te aperi. funda? big grin

| sergiu266 a răspuns:

Poti incerca parkour! Io mai saream de pe casalaughing) mai ales iarna e misto...nu stiu ce sa-ti mai zic la box te primeste daca ai la nas zgarciu ala bulit incearca sarituri cu bmx am incercat e super misto
Acu e si la alegerea ta

| munckyfuncky a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa te inscrii intr-o gasca de ciclism.
Ti sa- ar potrivi +ca nu- i un sport prea extrem.
Fa un sport sa te reprezinte asta-i recomandarea mea. FUNDA PLZZ.