| Sppedy a întrebat:

Am 13 ani jumate. am 1m60, 1m65, 45kg.
Si vreau sa am si eu Un abdomen cu patratele, si muschi pe brate happy
Spuneti-mi si mie cum pot face sa am patratele si muschi :X
Va Multumesc :

Răspuns Câştigător
| klau95 a răspuns:

Da esti mic pentru sala nici sa te gandesti sa te duci pe acolo.
Daca vrei sa-ti faci un corp frumos inotul e pe primul plan.Si mai sunt si alte sporturi depinde ce preferii dar incearca doar alta sansa nu exista si ai putea sa-ti iei niste gantare de 2-4 kg de inceput.
Pentru patratele faci abdomene a cate 4-5 serii pe serie 40-100(depinde cate vrei) pauza 30-60 secunde uite cateva -->http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
sau alergi si ultimu daca faci tractiunii iti lucrezi abdomenu dar e cam conplicat

5 răspunsuri:
| MauiStatue a răspuns:

Esti mic! Baga-te la un sport. Cand vei fi mare, atunci te duci la sala.

| SomeRandomDude a răspuns:

Trage de fiare aleas cele mai bune laughing

| augu200 a răspuns:

Te duci la sala de sport.Si alergari.

| Alexandru_Dinca_1998 a răspuns:

Nu te duce la sala te vor pune sa tragi de fiare si nu te vei putea dezvolta poti sa te apuci de un sport care te caracterizeaza caum ar fi fotbal, bascket iti sugerez basket pentru ca te vei inalta, dar si la fotbal te inalti cea mai buna optiune ar fi la fotbal

| mausel97 a răspuns:

Cel mai bine te apuci de un sport... e foarte frum viata de sportiv si o sa ai un corp bestial... eu fac inot de 9 ani si " poti tasta ca la telefon " pe patratele =}, Sportu o sa te dezvolte F mult crede-ma