| adrianfloroiu a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa invat parkour. Cu ce scheme sa incep? Am mai vazut pe youtube niste tutoriale. Mentionez ca nu am musculatura prea dezvoltata. Apropo, unde pot incerca sa invat schemele pentru ca nu am locuri acasa. Cel mai bun raspuns dau funda.

Răspuns Câştigător
| Condor a răspuns:

Prima schema care am invatat-o era backflip si apoi leul, kingkong si asa mai departe.

| adrianfloroiu explică (pentru Condor):

Si unde as putea sa le incerc?

| Condor a răspuns (pentru adrianfloroiu):

Peste garduri incepi cu din alea mici dar ca sa devii un bun parkourist trebuie sa iti faci o mica trupa mai gasesti 2-3 sa va incurajati unii pe altii ca singur nu faci nimic