| ralfy123 a întrebat:

am 13 ani sunt ectomorf (53, 2 kg; 1, 77) m-am apucat de exercitii de un an (acasa) si se vad ceva diferente. Dar as vrea sa ma apuc serios din vancata de vara sa fac exercitii (in parc la bara, acasa cu ganterele, mai si improvizez).
Ce program mi-ati recomnda pe saptamana pentru masa musculara pe timpul vacantei de vara?
Sa se vada ceva diferente la toate grupele musculare! Ofer funda!

3 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Sa faci sala doar in vara pentru 3 luni o mare Prostie.
Ai 13 ani, inainte sa incepi serios sala eu zic sa iti cauti un sport sa te dezvolti putin si abia pe la 15-16 te apuci de sala.

Răspuns utilizator avertizat
| dn28 a răspuns:

Asa sunt si eu, exact ca tine. Las-o balta cu sala, vorba lui ab7ra7xa7ss, apuca-te de inot