| Polinco a întrebat:

Am 15 ani, 1.72 cm și aproximativ 70 de kg. Aș vrea să mă apuc serios de sală. Aș vrea să fac sală pentru masă musculară. Știu ca trebuie să mănânc 5 mese pe zi. V-aș ruga dacă mi-ați prezenta un program de sală pentru masă musculară, unul cu 3 ședințe de antrenament pe săptămână!

Vă mulțumesc!

2 răspunsuri:
| cristiww a răspuns:

Full body 3zile, cauti tu pe net, e prea mult de scris.
Nu exista un numar exact de mese, pot fi 3 pot fi 5 sau 7. Tu trebuie sa iti asiguri macronutrientii si atat. Daca tinzi spre ceva serios atunci da, putem discuta pe tema numarului de mese.

| Chitaristul26 a răspuns:

100 de lei si iti fac programul.

Glumesc, dar serios acum, exista o gramada de programe de antrenamente, canale de YouTube cu mii de informatii despre fitness. Informeaza-te, incearca, si formeaza un program care sa fie bun pentru tine. Asta sau ia-ti un antrenor personal.
Cat despre mancare, poti sa mananci cat de des sau cat de rar vrei, conteaza sa mananci ce trebuie, caloriile necesare, macro si micronutrientii, etc. Din nou, sunt mii de informatii pe internet pe tema asta.