| Porcar a întrebat:

Am 15 ani si 5 luni si vreau sa intreb de ce nu mai cresc in masa musculara? Cand m-am apucat de sport static in 3 luni am crescut de la 27 de cm in brat in 30 si am facut progresul asta doar din flotari. Pieptul mi s-a dezvoltat extraordinar dar bratele parca lasa de dorit.In momentul de fata am in brat 33 si fac diferite exercitii precum flotari, tractiuni, bodyweight, triceps, extension si altele si mananc vreo 2300-2500 de calorii pe zi, proteine intre 100-140 pe zi, carbohidrati 70-150 si grasimi 30-70.Ce sa mai fac pentru a creste in masa musculara ca observ ca de 2 luni n-am mai crescut deloc si m-am tinut bine de acest program? Doresc sa am niste brate mai mari de ex sa cresc si eu pe la 36-37 cm in brat.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Chitaristul26 a răspuns:

Incearca sa mananci mai multe proteine, adica si mai multe calorii, si schimba exercitiile. Spre exemplu in loc de triceps extensions, fa tricep kickback sau skull crusher. In loc de flotari, fa bench press sau dumbell press cu mai multe greutate. In loc de tractiuni, fa bent over barbell rows. Experimenteaza si tu. Schimba odata la doua trei saptamani cate un exerctiu pentru fiecare muschi. (Ex sapt 1-3 piept : bench press, spate: bent over row, sapt 4-6 piept cable flys sau cable press, spate: lat pull down)

Sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Asteapta si tu macar 1-2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãi muschiul se obisnuieste ai nevoie de alt stimul din ce in ce mai greu. Pentru a creste.

| bebe1000 a răspuns:

Salut, creste putin tot ce inseamna nr de calorii si macronutrienti, joaca-te putin acolo