| ExtreamL4D a întrebat:

Salut, TPU, am 15 ani, si doresc sa 'fac patratele', stiu ca alimentatia conteaza 90%, intrebarea mea este ce trebuie sa mananc, de cate ori pe zi, daca puteti sa fiti mai expliciti. Si ce exerciti d cate ori pe saptamana funda!
Mentionez ca nu exista o sala de culturism la mine in oras

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alimentatia te ajuta sa ai un abdomane plat, patratelele le faci cu multa munca la sala nu prin alimentatiei, ca muschii aia nu cred ca mananci salata sau friptura de porc

| neutrino a răspuns:

Cine ti-a spus ca patratelele se fac in primul rand prin alimentatie, te-a pacalit grozav. Acum de sarbatori vei avea ocazia sa vezi pe propria-ti piele cate patratele vei pune pe tine.
Craciun fericit!

| lpavel a răspuns:

Alimentatia conteaza 40% altfel toti am avea numai mancand... laughing))
Fa abdomene zi de zi iar de mancat mananca cum vrei dar nu mult la o masa!
Pentru inceput cred ca-ti ajunge...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Tot ce trebuie sa faci este sa NU mananci Chipsuri. Bea ou natural, adica il spargi si il pui intr-o cana si il bei asa crud, si mananca biscuiti normali, naturali, fara ciocolata. Ca exercitii fa de 3 ori pe zi cate 50 flotari, abdomene la fel. Eu am 14 ani si am facut asa cum ti-am explicat, dupa 5 luni s-au vazut rezultatele happy, 6 patratele sanatoase si atragatoare. Tot ce ti-am spus tie le stiu de la tatal meu. Ai incredere, si eu am facut la felwinking mult noroc si sarbatori fericite!

| BeautifulSunflower a răspuns:

Pai trebuie sa mananci cat mai sanatos si de 3 ori pe zi, daca faci mult efort, si multe alimente cu vitamine

| Mihaita21 a răspuns:

Esti in crestere nu trebuie sa iti impui o alimentatie anume fa exercitii si evita mancarea tip fastfood. Ar ajuta in zilele cand faci exercitiile sa mananci gratar carne slaba in grasimi si cu multe proteine, fructe multe, shake-uri facute in casa.
Atentie nu scoate din alimentatie tot ce are un pic de calorie in plus, unele grasimi sunt esentiale si benefice corpului in crestere...
In rest exercitii ca berila, daca ai un strat in plus alergatul este bine venit laughing

| s3bycu a răspuns:

Salut!

De curand am scris pe bolg un articol care sa te ajute in ceea ce priveste obtinerea unui abdomen cu patratele:

...patratele/

Multa bafta si sarbatori fericite! :)

| ExtreamL4D explică:

Alex da-mi un meaj cu id tau pe privat sa vb