| Masinescu a întrebat:

Salut TPU! Am 15 ani, si nu sunt nici gras nici slab.
Acum putin timp m-am apucat de calisthenics, si fac push pull legs, si mai fac si cardio.
In legatura cu dieta. Nu sunt genul si nici nu siut daca o sa fiu vreodata genul de om care cantareste tot ce mananca.
Si prin mai multe nelamurir daca sa mansnc normal sau sanatos... Etc, m-am decis, si de 1 saptamana fac asa cu dieta.

Nu calculez pe cantar, da calculez in minte. Adica incerc sa ma incadrez in minimul de proteine, carbohidrati, etc, si de ex. Si tin sa precizez ca nu am ore fixe de mama, mananc in cantitati normale, pentru ca sunt genul care nu mananca ca spartu, si ju prea mi e foame, asa ca imi permit sa mananc asa, ca nu prea ma ingras.
Faza e ca nu manac ca spartul, si MANANC SANATOS, oua, carne, legume, fructe, etc.

Si faza e asta daca mananc dupa modul de alimentatie de mai sus si fac sport, destul de mult, voi putea fii in forma si un corp frumos si in conditie fizica ff buna?
Sper sa raspundeti happy

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este ca și cum întrebi dacă 1+1 face 2, logic că Da.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti prea coerent. Mergi la un nutritionist, el stie.

| Cehoslovacia a răspuns:

laughing))))))))) invata-ma si pe mine cum sa calculez din minte fara sa mai folosesc cantarul…
forma fizica buna si corpul tras vin cu sacrificii si multa munca, trage din ce in ce mai tare si mai greu sa te depasesti mereu si cu siguranta