| alexandru3332 a întrebat:

Am 16 ani fac sala si mananc pe zi mese gen : 4 cartofi copti 4 oua fierte si branza as avea o sansa la masa musculara precizez ca am si 57 de kg. inainte si dupa dau funda :*

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce ai spus tu acolo mananc la O SINGURA MASA.

Mananca mai serios, nu poti sa mananci ca o domnisoara anorexica si sa vrei muschi!

| alexandru3332 explică (pentru Cosmin86):

Nu am spus ca mananc o singura masa am 3 ba chiar 4 uneori cosmin ce zici as putea sa cresc in masa sau in greutate din ceea ce mananc eu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandru3332):

Mananca mai variat.

adauga si CARNE ( de mai multe ori pe zi ), orez, paste, nuci crude sau migdale, etc.

| alexandru3332 explică (pentru Cosmin86):

Cosmin, m-am saturat sa tot fiu asa slab vreau sa cresc putin sa ma dezvolt gen de la 57 sa ajung si eu undeva pe la 65 mese am 3 dar nu prea vad rezultat de loc sunt tot la fel am inceput de o luna si ceva si nu am pus nimic, nimic la fel. ce imi recomanzi te rog as vrea sa cresc ca imi spune astia radiografie si nu mai vreau...

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandru3332):

Pai ce rezultat sa vezi cu 3 mese pe zi?/? Masa musculara se pune cu 5-6 mese!

| alexandru3332 explică (pentru Cosmin86):

Am sa vad daca pot manca atat cred ca maxim pot 4 sau chiar 5... sa vad si in cam cat timp se vede rezultatul o sa iau ceva in greutate Cosmin?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandru3332):

Asta nu poate nimeni sa-ti spuna, depinde de metabolismul fiecaruira, de genetic, etc.

In cateva luni ar trebui sa se vada.

| cristimihailov a răspuns:

La masa musculara nu stiu ce sa iti spun. Dar cu siguranta la sanatate nu o sa ai prea curand sansa.

Cauta si tu niste verzituri, chestii din alea care au radacina... fructe...

| SiLaS a răspuns:

Asta e masa? La fiecare masa trebuie sa ai 200-250g carne(de vita slaba,de porc slaba,pui,rata,peste)+Carbo(cartofi dulci, mazare, linte, naut, orez)+2 salate de fructe pe zi cel putin 2 tipuri de fructe.Seara lactate usoare, 2 iaurturi lapte, dimineata fulgi de ovaz, nuci, alune, omleta din 3-4 oua.
Asta e masa nu ce mananci tu acolo.Dar nu stiu de ce ma mai chinui pentru ca mereu o sa vina un copil asa ca tine neinformat.Bafta!