| Po3m a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa imi schimb programul de la sala. Ce credeti despre acest program?

Luni : Spate
Marti : Umeri + Trapez
Miercuri : Pauza
Joi : Biceps + Triceps + antebrat
Vineri : Pauza
Sambata : Picioare + Abdomen
Duminica : Piept

Si vreau sa adaug faptul ca as dori sa incerc Joi sa fac superserii la biceps+ triceps. Fac o serie de biceps si imediat fug la triceps. Un prieten mi-a recomandat asta din cauza pomparii sangelui si a spus ca e destul de buna faza.

Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Simi_Alex_1994 a răspuns:

Salut am 17 ani si pot sa spun ca imi place prpgramul tau, este impartit bine si ca grupe de muschi si ca timp. Doar ca joi mi se pare cam aglomerat dupa biceps si triceps antebratul nu arata acelasi randament daca ma intelegi, poti sa muti antebratul in ziua cu spatele sau pieptul, sunt grupe care se fac destul de repede in opinia mea. Cat despre smecheria cu pomparea sangelui care ai mentionat-o merge bine la persoane mai avansate, totul depinde efectiv de cat de bine iti este tie asa, la sala totul este sa faci dupa ritmul tau si tehnica ta care ai observat ca iti prinde bine, ma bucur ca tiai facut singur un program nu cum fac majoritatea cauta pe net gata printeaza si hai la sala. Iti urez bafta

3 răspunsuri:
| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Ai nevoie de cel putin 2 zile de repaus altfel risti sa faci intindere. biceps cu triceps merg combinate cu piept in nici un caz cu antebratul. Antebratul il bagi la Picioare si abdomen. eu zic sa muti antebratul de joi la picioare+abdomen de sambata. si sa muti pieptul de duminica joia cu biceps si triceps. astfel o sa ai 2 zile de repaus big grin

| gabitu25 a răspuns:

Eu zic ca este un program bun...dar mai bine sa lucrezi miercuri la biceps si joi la triceps...am si eu acelasi programbig grin

si am incercat sa fac ce faci tu... funda?

| Po3m explică:

Multumesc tuturor pentru parerile date. In privinta faptului ca nu sunt 2 zile de pauz una dupa alta nu reprezinta o problema. Faptul ca fac sambata picioare este ca o pauza pentru celelalte grupe de muschi. Eu am avut mai mult interes in a afla daca nu este ceva super extravagant sa fac chestia cu pomparea. Voi schimba antebratul Duminica.