| Marianutzu a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa ma apuc de fotbal.Problema e ca nu stiu sigur daca are rost.Sunt fotbalisti care la varsta asta debuteaza deja pentru echipa mare, sau joaca la echipa nationala de tineret.Credeti ca sunt sanse sa reusesc ceva la varsta asta?

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Din pacate e mult prea tarziu. Poate cu putin noroc sa ajungi sa joci pe la vreo echipa obscura prin divizia B, cel mult.

Pentru cei care au de comentat sa-mi numeasca macar un fotbalist de care au auzit ei, macar care joaca la ultima clasata in divizia A si care a inceput fotbalul la 16-17 ani.
Gandeste-te ca majoritatea celor care practica la 17 ani fotbalul au 7-10 ani in plus de pregatire fizica, tehnica si tactica si chiar si asa din aia doar cativa ajung fotbalisti cat de cat buni.

| DiannaDia a răspuns:

În primul rând, dacă vrei să ajungi să fii și tu în echipa cutărescu, trebuie să te apuci de antrenament.Are rost, cum să nu aibă. Eu zic că ar trebui să te apuci serios și astfel o să ajungi și tu să debutezi într-o echipă, mai știi?
Cine știe ce o să fie. Dacă n-o să fie așa, gândește-te doar la câtă sănătate îi oferi trupului tău și cât sport faci.
Ai parte doar de câștiguri. Tu alegi! happy

| Syndre a răspuns:

Să fii profesionist nu ai șanse, dar poți juca de plăcere.

| AdyColt a răspuns:

Poţi sa te apuci dar nu ei ajunge departe.

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu!

| RobertoTo a răspuns:

Sincer la ce batalie e pe fotbal daca o echipa mare are nevoie de un fodbalis o sa ia tot unu de alor antrenat sub pupila lor de mic parerea mea e ca te-ai trezit prea tarziu

| Maximilianpaco97 a răspuns:

Amice si eu am aceiasi varsta ca tine, joc la echipa de seniori la o echipa din judet, eu nu o fac pentru performanta, o fac pentru placere, pentru a face miscare.Eu zic sa incerci sa te apuci de antrenamente foarte intens si nu te descuraja.

| Eugen200 a răspuns:

Joc de doi ani la liga 5, am primit oferta la liga 4, joc fotbal de 9 ani, si de 4 ani la seniori plus unul la juniori, si am abia 18 ani, totul tine sa fi increzator serios si perseverent